yerden ısıtma sistemi

Cami Yerden Isıtma Sistemi

Camilerde yerden ısıtma sistemi, cami içerisinde halıların altına yerleştirilen karbon filmler sayesinde iç ortam ısısının oda sıcaklığında olmasını sağlar. Çalışması +25 ila +35 ºC aralığındadır. Soğuk havalarda ibadet eden insanlar için zeminden gelen ılık hava ile birlikte konfor sağlar. 

Namaz vakitlerine göre çalışma zamanı ayarlanabilir. Namaz vaktinden bir süre önce (örneğin 10 dakika) otomatik olarak çalışması sağlanarak cemaat gelene kadar ortamın ısınması sağanabilir.

Kontrol panelinden her saf için ayrı çalışma kuralları belirlenebilir. Normal vakitlerde isteğe göre sadece ön saflar çalıştırılırken, cuma namazlarında tüm saflar otomatik ayarlama ile çalıştırılabilir.

Yerden ısıtma sistemi sessizdir ve odanın hava kalitesini yükseltir. Almanyada gerçekleştirilen bir araştırma bu sistemin toz maytlarını 50 ila 80 % kadar azalttığını göstermiştir.

Yerden ısıtma sistemini caminin ana ısıtma sistemi olarak kullanılabileceği gibi konfor amaçlı ılık zemin temini amacıyla da kullanabilirsiniz. Örneğin sadece Camilerde her bölümü ayrı, evlerde ise antre, koridor ve banyoyu ya da çocuk odasını veya bahçenizdeki bir odayı ısıtmak mümkündür.

Termostat ile kontrol edilir. Termostatların programlanabilir özelliktedir ve hafta, gün ve saat bazında çalışma kuralları önceden tanımlanabilir. 

Her türlü yüzey malzemesi altına döşenebilir.Yangın tehlikesi yoktur. Isıtma sistemi yer altında yer alır. Oksijen olmadığından tutuşma ve yangın riski yoktur.

Bilindiği üzere sıcak hava tavana yükselir. Bu sebeple yerden ısıtma sisteminin radyatörlü ısıtma sistemlerine göre ısıtmada avantajları vardır. Yerden ısıtma sistemi daha homojen bir ısıtma sağlar.Radyatörler, bulundukları bölgeyi ısıtırken, radyatörden uzaklaştıkça aynı sıcaklığın hissedilmemesine sebep olur. 


 Detaylı bilgi ve keşif talebi için:

0 232 433 38 58